15. 4. 2019

O nás

Trénujeme s dětmi ve věku 4 – 25 let.

Cílem naší práce je vychovávat všestranně pohybově zdatné děti a mládež, ale také se s těmi nejlepšími zúčastňovat soutěží a závodů. Děti si osvojují základní pohybové dovednosti, základy gymnastiky, akrobacie, učí se padat a hlavně se učí novému sportu – judu. Judo nevylepšuje jen fyzickou kondici a technickou vyspělost, ale pomáhá utvářet charakter dětí  a podporuje zejména sebedůvěru ve své dovednosti a schopnosti. Po roce aktivní docházky a po složení zkoušek si dětí většinou zvyšují svůj výkonnostní stupeň a získávají 6/5 nebo 5.KYU.

Abychom se mohli maximálně věnovat dětem s různou technickou vyspělostí, jsou tréninkové jednotky rozděleny do čtyřech skupin:

  • – skupina 1 (začátečníci)
  • – skupina 2 (pokročilí I.)
  • – skupina 3 (pokročilí II.) 
  • – skupina 4 (závodníci)

Snažíme se o pravidelnou účast na oblastních, krajských, celostátních a mezinárodních soutěžích, na kterých si naši závodníci ověřují své zkušenosti a dovednosti a získávají také další motivaci. Zkušenější závodníci závodí na Přeborech a Mistrovstvích České republiky a Velkých cenách s mezinárodní účastí. Pro děti jsou také připraveny společné oddílové mikulášské nebo vánoční závody spojené s besídkou, mezioddílové závody, soustředění, sportovní tábory, lyžařské zájezdy a společná vystoupení pro rodiče a příznivce juda.

V současné době máme velký počet členů ve věkových kategoriích od přípravky po juniory. Přijímáme děti od 4 do začátečníků.