JUDO CLUB KYKLOP V ŘÍČANECH -PANDEMIE NÁM NEVZALA CHUŤ SPORTOVAT A ZLEPŠOVAT SE

Náš judistický klub  působí v Říčanech  již desátým rokem. V současné době trénujeme v krásné tělocvičně v ZŠ U LESA, kde vedeme k judu děti od 4 do 18 let. Postupem času se naše členská základna stále rozšiřuje. Věnujeme se závodnímu judu a se svými svěřenci jezdíme na turnaje po celé republice a pokud doba dovolí, plánujeme i pár turnajů v zahraničí.  

Jsou to již skoro dva roky, kdy nás velmi citelně zasáhla pandemie nemoci COVID 19. Najednou jsme vypadli z nastartovaného pravidelného tréninkového režimu a závodění. Zpočátku jsme věřili, že za pár týdnů celá nepříjemná situace pomine a my se vrátíme do tělocvičny a budeme pokračovat v našich plánech. To se ale bohužel nestalo a tak jsme byli nuceni začít s tréninky online, což v případě našeho sportu dlouhodobě moc nejde a spíše jsme se zaměřili na fyzickou přípravu našich členů. Jakmile jsme mohli začít trénovat venku, využili jsme možnosti být na multifunkčním hřišti u školy U LESA a pustili se do práce. V současné době již pravidelně trénujeme a závodíme a bohužel jsme ještě částečně omezováni častými karanténami a nemocemi.

Celá krizová situace nás velmi zásadně postihla i finančně a zde je na místě velmi poděkovat městu Říčany, které nás podpořilo na rok 2021 částkou 75.000,- Kč a přispělo k tomu, že jsme mohli udržet trenérský tým a plynule obnovit tréninky v plném rozsahu. 

Na podzim 2021 jsme  obnovili i naši závodní činnost a dosáhli jsme velmi pěkných výsledků.

Po sérii podzimních nominačních turnajů se podařilo několika našim závodníkům postoupit na Přebory a Mistrovství České republiky v judu. Musím zdůraznit, že vždy postupovali jen první dva nejlepší ve své váhové kategorii z celého Středočeského kraje. A už to byl velký úspěch.

Z našeho klubu to byli:
Josef Včelák, Adam Gloser, Marek Šplíchal, Pavel Šplíchal a Antoine Thirouard

Z těchto závodníků nejlepšího umístění dosáhl Pavel Šplíchal a umístil se na pátém místě na Mistrovství republiky dorostenců v Brně.

A rostou nám další úspěšní závodníci a také závodnice.

Děti, které mají chuť začít s naším krásným úpolovým sportem, mají u nás dveře stále otevřené.

Alena Mairichová

JUDO CLUB KYKLOP Říčany, p.s.