Naše největší úspěchy v roce 2013

Detaily o našem umístění na navštívených akcích v roce 2013 získáte klinkutím na konkrétní akci v levém menu.

Kromě působení v kamenické základní škole /kde trénují 4 skupiny/, jsme rozšířili svoji působnost též do Říčan a Sunny Canadian ve  Zdiměřicích. Zde se nám již velmi utěšeně rozrůstá naše základna a děti se již začínají zapojovat do ostatních akcí pořádaných našim klubem. Od ledna 2014 budeme též zajišťovat  zimní přípravu malých fotbalistů z Kunic. Trenéři si přejí základní judistickou průpravu a tak jsme připravili tříměsíční tréninkový plán a uvidíme, jaké budou výsledky.

Též se nám ve spolupráci se studiem Medusa v Kamenici podařilo zorganizovat a uskutečnit několik akcí určených pro naše děti. V lednu to byl lyžařský zájezd do Herlíkovic, v dubnu 2. ročník JUDO CUPU v Kulturním domě, v červenci Sportovní tábor v Českém ráji a v srpnu judistické soustředění též v Českém ráji. Dá se říct, že všechny akce byly velmi úspěšné a máme z nich radost. Určitě budeme v této činnosti dále pokračovat.

Teď se ale budu věnovat té nejdůležitější činnosti našeho klubu. A to je trénování a závodění. Máme velkou radost, že se nám již začínají rozrůstat naše trenérské řady a to z vlastních svěřenců. Tereza Valínová a Bára Svobodová se stali trenérkami třetí třídy juda a od září se zapojily i do trenérské činnosti. Navíc jsou obě aktivními závodnicemi a dělají nám radost.

Barbora Svobodová – nar. 1994 se pravidelně zúčastňovala 5 turnajů Českého poháru a ostatních mezinárodních turnajů  a pravidelně z nich vozila medaile. Vrcholem jejího snažení je zisk 3. místa na Mistrovství České republiky v juniorkách v dubnu 2013. V listopadu 2013 se zúčastnila Mistrovství ČR žen, kde zatím sbírala zkušenosti. Není lehké přejít mezi dospělé a tak je každá další zkušenost velmi cenná.

Tereza Valínová – nar. 1995 – pro Terezu byl letošní rok trochu smolnější. V době konání Mistrovství republiky juniorek měla zraněný kotník a tak nemohla obhájit medaili z předchozího roku. Z Českých pohárů a dalších turnajů ale pravidelně vozila medaile a v celostátní konkurenci se neztratila. Též sbírala zkušenosti na republice dospělých a je stejně jako Bára příslibem pro příští roky.

V dorostu jsme bohužel nedosáhli na kvalifikaci na Mistrovství ČR. Jan Ševčík – nar.1998 si musel vybrat mezi judem a fotbalem a bohužel pro nás, zvítězil fotbal. Měl pro judo velké předpoklady a svými posledními výsledky to jen potvrzoval.

Vojtěch Nesvadba – nar. 1997 je velmi chytrý a pracovitý závodník. Na mnoha závodech získal medaile a my doufáme, že již v příštím roce sáhne i po těch nejcennějších.

Nejsilnější závodnické zastoupení jsme měli v kategorii starších žáků a žákyň. 5 z nich se kvalifikovalo na Mistrovství republiky v Mohelnici. Jedná se o:

Lenku Štěpánovou –  nar.1999, Denisu Skořepovou – nar. 1999, Petra Dvořáčka – nar. 1999, Patrika Fürsta – nar. 1999 a Šimona Fialu – nar. 2000. Velmi pěkně se celý rok umísťoval i Jakub Nesvadba.

Zde musíme vyzdvihnout výsledky Lenky Štěpánové – která ze všech významných turnajů přivezla medaili. Vrcholem je 3. místo na Přeboru České republiky v listopadu v Mohelnici.

Denisa Skořepová – je naše další želízko v ohni – též ze všech turnajů vozila medaile a měla velkou šanci získat medaili i na Přeboru. Bohužel se zranila na Mistrovství ČR družstev v Litoměřicích a měla loket v sádře. S družstvem dorostu Kladna získala 3. místo na Mistrovství ČR družstev. Přesto jí patří velké uznání za bojovnost a přístup k přípravě.

Šimon Fiala též musel bohužel zůstat doma. Zotavuje se po dlouhodobé nemoci a pomalu začíná znovu trénovat.

Petr Dvořáček a Patrik Fürst pravidelně získávali v průběhu roku body do nominačních tabulek. Vyhráli nebo se velmi dobře umístili na několika turnajích. Na medaili na Přeborech ČR to ale bohužel zatím nestačilo.

Poprvé v historii našeho klubu jsme postavili družstvo starších žákyň a skončili po heroickém výkonu holek na krásném čtvrtém místě. /V předvečer turnaje se nám omluvily dvě závodnice a my od začátku startovali v oslabení/. Přesto jsme porazili družstvo Jablonce nad Nisou, remízovali s Litoměřicemi a velmi těsně prohráli s Ostravou a Olomoucí. Medaile nám utekla skutečně o jeden vyhraný zápas. Ale i to je judo…

V kategorii mladších žáků a žákyň začínají vystrkovat růžky Anička Jirglová a Ondřej Zvěřina. I ti si již prvním rokem zkusili celostátní turnaje a doufáme, že již v příštím roce budou ostřílenými závodníky.

Dovolila jsem si zde vyjmenovat pouze závodníky, kteří měli možnost se poměřovat se špičkou v českém judu.

Díky patří i všem ostatním, kteří pravidelně jezdí po závodech.

Máme tady ale i desítky dalších velmi nadějných dětí, které mají předpoklady napodobit výsledky svých starších kamarádů. Kdybych měla vyjmenovávat všechna medailová umístění těchto dětí, nestačily by mi ani dvě stránky.

Těšíme se na další výsledky Patrika Bornera,  Lucie Knihové, Filipa Blažka, Natálky Jirglové, Ondřeje Šubrta, Olivera Onderišina, Jonatana Pejšy, Adama Koksche, Matyáše Stránského, Jakuba Zvěřiny, Šimona Lahody, Jakuba Lampy, Davida Štantejského, Sáry Ichnačákové a všech ostatních.

Tento záznam byl publikován v 2013 . Uložit odkaz do záložek.