Sportovní tábor Nebákov 2021

DEN 1

Dnes jsme zahájili náš 14 denní sportovní tábor v Nebákově, který se bude konat ve znamení NEBÁKOVSKÝCH OLYMPIJSKÝCH HER.
Po nezbytné kontrole všech dokumentů a akreditaci sportovců byli naši účastníci umístěni do tzv. ,,bubliny“, ve které setrvají do zítřejšího slavnostního zahájení her.
Dnešním úkolem byla výroba praporů jednotlivých družstev, určení maskota a volba své hymny.
Večeře proběhla v ,,bublině“ a zítra se již budeme naplno věnovat našim jednotlivým olympijským disciplínám.

DEN 2

Ráno po probuzení jsme ukončili naší „bublinu“ a slavnostně zahájili Nebákovské Olympijské Hry. Při slavnostním zahájení jsme zapálili olympijský oheň a složili olympijský slib.
Po snídani jsme vyjeli na kola. Začali jsme zahřívacími okruhy.
První disciplínou olympiády byla gymnastika. Děti si v jednotlivých družstvech připravili sestavy a z každé skupiny byli nominováni dva sportovci. Nejlepší sportovci, kteří byli vybráni odbornou porotou, byli oceněni při slavnostním vyhlášení.
Teď už se v táboře pouze ozývají přání na dobrou noc.

DEN 3

Hned po snídani jsme vyrazili na kola.
Zbytek dne byl v duchu naší druhé olympijské disciplíny a to atletiky. Soutěžilo se v celkem 5 disciplínách. Ve sprintu na 100 metrů, vrhu plastovou lahví, skoku z místa do dálky, člunkového běhu. Vytrvalostní běh byl naší královskou disciplínou. Boje byly urputné, ale vítěz mohl být pouze jeden.
Po večeři byli vyhlášeni vítězové jednotlivých věkových kategorií. Po setmění začalo promítat naše letní kino a jako první byl uveden film Jak se krotí krokodýli.
Děti už jdou na kutě a připravují se na další den našeho klání.

DEN 4

Dopolední vyjížďka na kole dnes byla v duchu rychlosti.
Odpoledne byl turnaj v přehazované, kdy se někteří vybičovávali k obdivuhodným výkonům a všichni předvedli kolektivní spolupráci a vzájemnou podporu.
Ještě nás dnes čeká promítání a načerpání sil na zítřejší náročný den na kolech, kdy je v plánu celodenní výlet.

DEN 5

Ráno, kdy jsme zjistili, že někteří jsou již znatelně unaveni a vyčerpáni, nastala menší změna programu. Slibovaná a naplánovaná celodenní vyjížďka na kolech se změnila na ochlazování organismu ve vodě a v lese. Nejvíce času všem skupinám zabrala stavba obydlí. A musíme přiznat, že velice zdařilých. Rekordnímu přístřešku se povedlo pojmout 23 „obyvatel“.
Po odpoledním koupání a lenošení byl turnaj družstev ve fotbálku, kdy si všichni řádně zaběhali.
Doufáme, že dnešní „odpočinkový“ den pomohl všem nabrat síly na zítřejší nejnáročnější olympijskou disciplínu, TRIATLON.
Držte všem palce!

DEN 6

Měli jsme pro všechny nejnáročnější den!
Všichni nechali na trati nechali skoro víc, než si mysleli, že by ze sebe mohli vydat. Uznáváme, že všichni se opravdu překonávali a za to smekáváme klobouk!
Zítra naše klání bude pokračovat spíše lehčeji.
Krásnou dobrou a odpočinkovou noc.

DEN 7

Protože, k Olympiádě patří neodmyslitelně sázky, tak i my jsme v tomto ohledu nijak nezaháleli.
Dopoledne jsme se zaměřili právě na sázky. Všichni si mohli vsadit na své dovednosti, postřeh i náhodu. Někteří projevili opatrnějšího ducha a drželi se zpátky, ovšem někteří se ukázali jako skuteční nebojácní sázkaři. Každý z účastníků si snad přišel na své, ale podle všech rozjasněných tváří věříme, že ano :).
Odpoledne jsme si nanosili dřevo a to nejen proto, že nás čeká táborák, ale i proto, že každá skupina má za úkol zažehnout svůj olympijský oheň ve velkém švédském polenu.
Držte palce, ať se oheň podaří :).

DEN 8

Večerní oheň se po pro někoho kratší, pro někoho delší chvíli podařilo rozdělat a tím si vysloužit ještě druhou večeři v podobě špekáčku. Nakonec večera zazněla i živá hudba v podání našich několika umělců pod názvem Kytaros Banditos.
Dnes jsme se věnovali netradičním disciplínám a to Paralympijským. Každý si vyzkoušel různý handicap a všichni zjistili, že to není až tak snadné potýkat se s nějakým omezením, na které nejsou zvyklí.
A od zítra se můžeme těšit, neboť cítíme ve vzduchu, že nejspíš přes noc nasněží.

DEN 9

Naše večerní tušení se opravdu naplnilo!
Přes noc neskutečně nasněžilo a my byli šťastni, že můžeme s klidem zahájit zimní olympiádu.
Prvními zimními disciplínami dnes byly curling a biatlon. Více než o rychlosti to tentokrát bylo o zručnosti a dovednosti. Ale i tak to jako vždy všichni zvládli.
Na zítra máme naplánovaný celodenní výlet, takže načerpáváme síly.

DEN 10

Celodenní výlet se vydařil až nad očekávání.
Nejzdatnější skupina za odměnu jela časovku do Sobotky do cukrárny, střední jeli na delší výlet na rozhlednu Čížovka a třetí jeli vrchařský výstup přes Čertoryje na Hrubou Skálu. Nutno říct, že výkony všech byly velice překvapivé.
K večeru bylo pokračování našich Zimních Olympijských Her a to HOKEJem, kdy opět byl test zručnosti. Záleželo také na nalezení a správném výběru hokejky, kterou si všichni museli obstarat sami a pak vše už bylo pouze v jejich rukou.
Dnes, ještě krom každovečerního promítání, budou ti nejodvážnější nocovat pod širákem.
Přejte nám, prosím hezkou noc :).

DEN 11

Ranní probuzení pro mnohé z nás bylo krásné a příjemné po strávené noci pod širákem.
Dnešní zimní klání bylo ve znamení sdruženářů. Všichni se snažili o skoky do dálky, bohužel ne z můstku a sprinty na překážkové dráze, ale bez běžek. Někteří nás mile překvapili, že disciplíny jim nečinily potíže.
Zítra nás čeká další zimní klání, takže všichni v druhém týdnu sbíráme síly na další perné dny.

DEN 12

Dopoledne většina vyzkoušela své dovednosti na „běžkách“. Sprinterské tempo bylo od všech obdivuhodné.
Odpoledne všechny skupiny byly přemístěny na neznámé místo se zakrytým zrakem a jejich úkolem bylo samozřejmě najít cestu zpět do tábora. Kupodivu se nikdo neztratil.
Oslavili jsme narozeniny našeho Danečka a vychutnali si všichni zmrzlinový pohár.
Dnes jdeme spát dříve než obvykle, protože nás čeká brzké ranní stávání.

DEN 13

Drtivá většina si dnes ráda a hlavně dobrovolně přivstala! Dneškem totiž mezi námi od 4 hodin od rána proudila Olympiáda. Ale ne ta naše, ale ta Tokijská!
Celé dopoledne všichni bedlivě sledovali snažení našich sportovců na vodě, ale hlavně na ŽÍNĚNCE!!!
Odpoledne, i v závislosti na úspěchu Lukáše Krpálka, byl zápas. U některých byla vidět dobrá průprava i praxe.
Zítra se opět vracíme na kola, abychom si je naposled užili :).

DEN 14

Dnešek byl po všech směrech ve znamení loučení.
Poslední jízda na kolech, poslední oběd, poslední večeře.
Proběhlo i loučení s Olympic Nebak Games s vyhodnocením nejlepších teamů a závěrečným tancem, který si všichni dohromady nacvičovali již několik dní.
Jediné co nás ještě čeká je táborový oheň.
Přejeme závěrečnou dobrou noc a zítra se nás všechny těšíme.

Fotogalerie ZDE