Sportovní tábor Nebákov 21. – 28.7.2019

Celá fotogalerie ZDE

Den 1
Po odpoledním příjezdu a ubytování jsme byli uvítáni výbornou večeří – svíčkovou. Po večeři jsme si vyjasnili táborová pravidla.
V blízké jeskyni jsme začali naší napínavou táborovou hru ,,Hledání ztraceného města“.
Je 21:30 a tábor pomalu usíná.

Den 2
Probudili jsme se do krásného slunečného rána a po snídani jsme se ve třech skupinách vypravili na výlety na kolech. První skupina zvládla výlet na Hrubou skálu a přes Vidlák dobyla i Troskovice. Druhá skupina navštívila hrad Kost a přes Údolí Plakánek, Osek, Sobotku a Libošovice se vrátila zpět. Třetí skupina (těch nejmenších) zvládla zkušební jízdu na Vidlák.
Po odpoledním klidu jsme změřili síly ve vědomostní soutěži. Ti nejstarší se svlažili v rybníku a po večeři začaly probíhat první zápasy v celotýdenním turnaji v přehazované.
Těšte se na další zprávy ze zítřejšího dne.

Den 3
Probudili jsme se do nádherného rána a hned po snídani jsme se vypravili na naše oblíbené cyklistické výlety. První skupina pod vedením Rosti a Pavla dorazila na Prachovské skály. Druhá skupina se vypravila přes Hrubou Skálu na Valdštejn, ale díky špatné navigaci pilota Ondry projeli na Čertoryje :D. Třetí skupina zdolala též Hrubou Skálu a zpět.
Díky krásnému počasí jsme využili koupání naplno v našem rybníku Nebák. Proběhly také silové soutěže, které se protáhly i přes večeři. Padly takové rekordy, které by nikdo nikdy nečekal.
Všichni už jsou dnes totálně vyčerpaní a zalezlí ve svých pelíškách. Držte nám palce na zítřejší celodenní výlet.

Den 4
Dnes první skupina po snídani vyrazila na celodenní výlet, který se neplánovaně velice ,,vydařil“. Nese jméno ,,Hororo-lezecká cyklotrasa“. Navigace dnešního ko(pyta)pilota Rosti byla dle očekávání nad jeho navigátorské schopnosti. Ostatní skupiny trávili den u vody. Před večeří navštívil tábor známý režisér Jaḱomo Florentiny, který zadal dětem další úkol. Sněhurka a 7 trpaslíků bylo téma, které děti měly zpracovat ve třech variantách: muzikál, balet, pantomima. Někteří jsou skuteční talenti. Po večeři jsme pokračovali v turnaji v přehazované.
Tak zase zítra!

Trenéři po triatlonu

Den 5
Dnešní den se nesl v duchu triatlonu. Plavání, jízdu na kole a běh zvládla většina dětí s přehledem. Na závěr sportovního zápolení si triatlon vyzkoušela i část vedoucích. Večerní letní kino – ,,Jak dostat tatínka do polepšovny“ bylo všem odměnou po náročném dni.
Po příjemně stráveném dni se pomalu ukládáme k spánku a těšíme se na další den!

Den 6
Opět jsme se vzbudili do horkého a slunečného dne. Dopoledne jsme se opět vypravili na cyklistický výlet. Tentokrát všechny tři skupiny téměř stejnou trasu. Vybírali jsme hlavně cesty ve stínu, v lese. Najeli jsme cca 20 km. Před obědem jsme stihli koupačku v našem rybníku Nebáku. Po odpoledním klidu jsme vyhodnotili výsledky triatlonu a odebrali jsme do lesa hrát týmové hry. Po večeři dohráváme turnaj v přehazované a čeká nás večerní bojovka, a pak rychle do hajan.

Den 7
Slunce opět udeřilo v plné síle, a proto jsme dopoledne strávili v lese a hráli jsme ,,Víčkovanou“ a ,,Hadrákovku“. Dalším úkolem dětí bylo získat indície k rozluštění zprávy z minulého večera. To se všem zdárně podařilo a odpoledne bylo ve znamení vodních hrátek. Po večeři se v táboře objevil dopis… Zpět na začátek, zněla rada v dopise od Eriky Rozumné. Poslední díl skládačky byl nalezen a ač ztracené město Nebákov nebylo vzkříšeno, odnesli jsme si poučení do života. Večerní program ukončí diskotéková párty. Těšíme se na rodiče a zítra nashledanou… 🙂