26.10.2013 – PČR a MČR družstev staršího žactva, dorostu a žen

Poprvé za dobu činnosti JUDO CLUBU KYKLOP jsme postavili družstvo starších žákyň. Bylo zapotřebí mít k dispozici 8 závodnic, po jedné v každé váhové kategorii. V předvečer závodů jsme jich měli 7, ale na poslední chvíli se nám dvě závodnice omluvily z důvodu zranění a nemoci. Byla to dost patová situace. Nakonec jsme odjeli s pěti závodnicemi s tím, že alespoň nedáme kůži zadarmo. Měli jsme 4 soupeře z klubů:

Sport judo Litoměřice

1.JC Baník Ostrava

Judoklub Olomouc

Judoklub Jablonec nad Nisou

Naše družstvo bylo ve složení – K. Martynková, M. Kovářová, K. Dykastová, D. Skořepová a L. Štěpánová

Zápas s Jabloncem jsme vyhráli, s Litoměřicemi remízovali a 2 zápasy těsně prohráli.

Všechny závodnice podávaly neuvěřitelné výkony a nakonec jsme skončili i přes oslabení na 4. místě. Medaile nám unikla opravdu “o prsa”. Rozhodl poslední vzájemný zápas našich soupeřů. To, že nám medaile v takovémto oslabení o vlásek unikla, mrzí, ale výkon holek byl výborný.  Příští rok budeme již lépe připraveni a pokusíme se sestavit družstvo dorostenek.

Denisa Skořepová na tomto turnaji hostovala za družstvo dorostenek Kladna. S tímto družstvem získala 3. místo. Bohužel v posledním zápase se zranila v lokti a všichni doufáme, že bude zdravotně v pořádku na PČR starších žáků a žákyň 16.11. v Hranicích na Moravě.

Petr Dvořáček a Jakub Nesvadba hostovali za družstvo SKP Benešov. S tímto družstvem získali 5. místo.

2.11.2013 se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství ČR v judu mužů a žen.

Pod vedením pana trenéra Mgr. J. Brože se zúčastnily naše dvě juniorky – Barbora Svobodová a Tereza Valínová. Měly opravdu velmi těžké zápasy s našimi nejlepšími judistkami – reprezentantkami a bohužel přijely domů bez medaile. Musí ještě sbírat další zkušenosti a ještě více na sobě pracovat, aby mohly i těmto závodnicím konkurovat. Patří jim ale uznání za bojovnost.

Tento záznam byl publikován v 2013 . Uložit odkaz do záložek.