Soustředění Nebákov 2023

DEN 1
Po příjezdu byly všechny děti seznámeny s řádem a programem celotýdenního soustředění. Někteří byli velice rádi, že se po třech týdnech opět vidí.

DEN 2
Ráno se všichni probrali ještě před budíčkem, protože ve všech koluje přebytek energie a spousty dosud nesdělených zážitků.
Rozdělili jsme se do 4 skupin jak na kolo, tak na judo. Po dopoledním kolování nebo judování většině nadbytek energie ubyl :). Nejstarší skupina si zajela rychlostních 35 kilometrů na uvítanou. Skupinky menších cyklistů si najeli o něco méně, ale ve stejném tempu. Ti nejmenší si pod dozorem pana Sosny navlékli kimona a šli se zapotit na žíněnku.
Po poledním klídku se všichni, kteří byli dopoledne na kolech vystřídali na žíněnce a začalo se postupně s nácvikem technik. Samozřejmě jsme využili vodních radovánek a příjemného chládku lesa, kde se někteří pustili do staveb obydlí pro lesní skřítky a bubáky.
Večer si zájemci o vyšší pásky navlékli opět kimono a šli si prohlubovat své technické dovednosti. Ti největší si dali ještě druhou fázi juda.
Dnes již postupně uléháme a jdem se věnovat regeneraci.

DEN 3
Dnešní ráno se všichni probouzeli za příjemného zvuku ukulele. To se hned jinak vstává :).
Za krásného a příjemného počasí většina nasedla na kola a jela si užívat krás Českého ráje – po většinou samozřejmě do kopců. Jedna skupina pokročilých zůstala na žínence v kimonech a pracovala na svých technických dovednostech. Poté se šli procvičit i v míčovém sportu.
Odpoledne zbylé skupiny trénovaly také. Ale hlavně, a to především si užívali vody a zábavy.
Pomalu je na některých znát drobná únava, ale hnací motor v podobě zkoušek na vyšší pásek, stále žene vpřed.

DEN 4
Únava je na některých znát už hned z rána. Všechny děti čekají v postýlkách až do poslední chvíle na budíček a výskok z nich už není tak hbitý jako první ráno.
Na kolech jsme se rozjeli na významná místa užít si sladkých odměn. Jedni vyrazili na Kost, druzí na Trosky a a třetí do Šrámkovy Sobotky. Cesta za odměnou byla vždy samozřejmě zpestřena jízdou z kopce i do kopce, lesem i silnicí, blátíčkem i prachem. Všichni si za tu námahu, kterou do jízdy vynaložili, opravdu něco zasloužili.
Na žíněnce je vidět ohromné zlepšení. Ohromná snaha je, i přes značnou únavu, ohromující. Už i ti, kteří první den o sobě pochybovali, nabyli značné sebedůvěry. A my také, proto již zítra první odvážlivci přistoupí ke zkouškám na vyšší pásky.
Držte tedy všem palce a myslete na ně.
Krásné a klidné sny z Nebákova.

DEN 5
Dny zalité sluncem nám přejí a pokračují a my z nich máme radost a využíváme je dosyta.
Aby to nebylo některým líto, tak cyklovýlety si dnes skupinky prostřídaly, aby všichni mohli poznat to nejkrásnější z Českého ráje. Hrad Kost je totiž velikým lákadlem a byla by velká chyba jej nevidět. I ti nejstarší ho museli navšívit.
To nejdůležitější však začalo po obědě! První nejodvážnější se postavili na tatami, kde se zahájily zkoušky na vyšší pásky. Samozřejmě ne každý dnes uspěl, ale šance nejsou ještě ztracené. I přesto 12 dětí bylo na konci dne velice rozradostněných s důvodem k oslavám. Nervy to samozřejmě byly, ale když se chce, všechno jde :).
Voda a dovádění v ní bylo pro všechny absolutní jistotou, že je nemine. Kdo by také o to nestál, když nám Slunce přeje.
Držte ještě zbytku palce, ať to taky zvládnou.

DEN 6
Dopolední kolování bylo v samém závěru zvhlčené deštěm. Ale díky náročným trasám, které si dnes skupiny naplánovaly, to bylo příjemné osvěžení. Všichni, ještě před šedými mračny, stihli shlédnout Sluncem zalitý kraj z Trosek nebo někteří z rozhledny Čížovka. Až v samém závěru přišel déšť, který to trošku osvěžil a zablátil.
Také se dopoledne pokračovalo v páskování. To se za dopoledne nedalo při velkém počtu zájemců stihnout a pokračování bylo posunuto až na odpoledne.
Ti, kteří nepáskovali, nebo již měli splněné zkoušky, vyrazili do lesa a pokusili se postavit lesní obydlí.
Zbylí judisté zůstali na žíněnce a snažili se přesvědčit přísnou komisi o svých dovednostech.
K radosti všech nedočkavých a zvědavých rodičů vám chceme oznámit, že na dálku mohou všem svým ratolestem, které se zúčastnili páskování, blahopřát k úspěšnému složení zkoušek na vyšší kyu.
Přejeme všem konečně klidnou noc, bez veškerých obav z neúspěchu a nervozity.

DEN 7
Poslední den našeho snažení se nesl v duchu požitkaření a užívání si.
Cyklovýletění bylo zakončené dosud asi nejdelšími tratěmi pro všechny skupiny, aby si mohli všichni kolo řádně užít dosyta.
Judo bylo pro všechny naplněné spíše než technikou pořádným praním, aby si i kimono vychutnali s řádnou chutí.
Všechny děti byli samozřejmě oceněny za jejich celotýdenní snažení a píli. Ti, kdo splnili náročné zkoušky, dostali za odměnu pro ně velice nečekanou památku. Podepsanou fotku od LUKÁŠE KRPÁLKA.
Na uplný závěr se všichni pustili do úklidu svých věcí, ale i našeho ubytování vůbec. To proto, že už se velice těší domů a ví, že kdo nebude mít sbaleno a okolo sebe čisto, jen tak se do náručí rodičů nedostane.
Přejeme poslední rychlou dobrou noc a ráno na viděnou.

Celá FOTOGALERIE zde

Tento záznam byl publikován v 2023 . Uložit odkaz do záložek.