Soustředění Nebákov 2022

DEN 1

První noc bez rodičů proběhla nad očekávání dobře. Nikdo neplakal ani si nestýskal.
Dopoledne, po rozřazení do cyklistický a judistických skupin, se první dvě vydaly na vyjížďku na nedaleký Vidlák a nejmenší zůstali v kimonech. Cyklisté mají obrovskou pochvalu za disciplinovanou jízdu a dovednosti.
Odpoledne se zbylé skupiny prostřídaly na tatami, kde se začaly připravovat na případné zkoušky na vyšší technický stupeň. Skupiny, které neměly momentálně trénink v „župáncích“, měly aktivity na hřišti. Postupně se z nejšikovnějších zvířátek stávali lidé.
Všichni jsou dnes vykoupaní a zachumlaní v pelíšcích.
Přejeme krásnou dobrou noc.

DEN 2

Dnešní den jsme zahájili v rytmu zumby, při které jsme si protáhli těla.
Po snídani se skupina nejmenších a největších vydala na kola. Nejmenší vyrazili obdobně jako skupiny včera na nedaleký Vidlák a nejstarší se dnes vydali na Hrubou Skálu. Pro nejmenší skupinu se jednalo o první cyklovýlet, který všichni zvládli na výbornou. Prostřední skupina se v tomto čase zdokonalovala v judistických technikách.
Odpoledne tuto skupinu napodobily zbylé dvě. Venku se mezitím všichni snažili splnit co nejlépe různé dovednostní disciplíny od házení tenisáků do krabice po stavění věže z kostek. Pásku chtiví jedinci si ještě po večeři prozkoušeli své znalosti na tatami.
Nyní již na nás padla únava a jsme uložení k zaslouženému spánku.

DEN 3

I dnes ráno se zahájilo ve stejném režimu jako vždy – dopoledne 2 skupiny na kolech a zbylá na tatami. Odpoledne cykloskupiny jako vždy čekala žíněnka a všichni si užili venkovní aktivity.
Na cyklovýlet se dnes opět vydal skupina nejmenších a prostředních. Obě skupiny se různými cestami dostaly do Troskovic, odkud se kochaly výhledem na Trosky.
Po poledním klidu si děti zahrály „Lidské člověče, nezlob se“ a hru na Rychloschovávanou.
Judisté ať už dopoledne či odpoledne se zdokonalovali v technikách, aby v případě zkoušky na vyšší pásek koncem týdne ohromili zkoušejícího.
Únava se na nás již začíná lehce projevovat, a proto si zítra dáme oddechový den bez kol a juda.

Ale to až zítra…

Dobrou noc.

DEN 4

Po těžkém ránu, kdy se mnohým nechtělo z vyhřátého pelíšku, jsme se přesvědčili, že odpočinkový den je na místě.
Dopoledne jsme proto zvolili manuálně zručnou aktivitu, a to pletení náramků. Přes počáteční potíže s technikou všichni zvládli alespoň jeden náramek vytvořit.‘
Odpoledne jsme se vydali do lesa, kde jsme stavěli domečky. Někteří vybudovali doslova obydlí, ve kterém by se dalo v klidu nocovat.

Jelikož si všichni dnes odpočinuli a nabrali nové síly, tak někteří se vydali ještě k večeru na krátkou dobrovolnou vyjížďku na kolech, která se nesla v duchu časovky.
Abychom dnešní „lenošící“ den završili, zkoukli jsme před spaním film.

Nyní už všichni slastně chrupkají.

DEN 5

Volný den všem jen prospěl. Ráno se vstávalo opět s větší chutí do života i do makání.
Při jednom z posledních cyklovýletů si skupina největších dojela prohlédnout hrad Kost a skupina prostředních zámek Hrubou Skálu.
Tréninky v kimonu se zaměřily na poslední přípravu před zítřejšími zkouškami.
Odpolední hry byly tentokrát zaměřeny na „Štěstěnu“ a „Náhodu“ spojené se sázkou, protože i to ke sportu neodmyslitelně patří. Některým dětem nebylo ani možné vysvětlit, že hra už skončila, jak byly do ní zabrané :).

Zítra nás již čeká poslední den našeho snažení a dřiny.
Držte všem palce, aby to u zkoušek klaplo ;).

Krásnou dobrou noc.

DEN 6

Poslední ranní rozcvička byla plná úsměvů z nadcházejícího posledního dne dřiny.
I zbytek celého dne se nesl v duchu závěrečných aktivit. Poslední cyklovýlet, poslední kimono a vůbec vše letos již naposled.

Dopoledne se 12 statečných postavilo na tatami, aby se předvedli ve svých technických a vědomostních dovednostech, nutných k získání vyššího kyu. Všichni byli úspěšní!

Po večeři proběhlo celkové zhodnocení úklidu i celého týdne snažení.

Nyní již máme zabaleno a plni očekávání svých blízkých uléháme do postýlek a nemůžeme se dočkat zítřka.

Těšíme se zítra na shledanou!

Fotogalerie ZDE

Tento záznam byl publikován v 2022 . Uložit odkaz do záložek.